Pielgrzymka do Lourdes : Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2018-08-24

Święto św. Bartłomieja, Apostołamonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Pielgrzymka do Lourdes

 

 

PIELGRZYMKA DO LOURDES 

160 rocznica objawień

PRAGA- ARS- LOURDES- AVIGNON- LA SALETTE-  EINSIEDELN

 

TERMIN: 1 – 9.08.2018

Parafia Wniebowzięcia NMP

Wodzisław Śląski

 

opieka duchowa: ks. Krzysztof Patas

 

PROGRAM RAMOWY:

 

DZIEŃ 1 (01.08, środa): Wyjazd pielgrzymów w godzinach nocnych (2:00). Przejazd do PRAGI. Nawiedzenie klasztoru na Strahovie, Praskiej Lorety- sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej: w skład tego barokowego kompleksu wchodzi kościółek Narodzenia Pańskiego, Święty Domek z figurą Czarnej Madonny oraz krużganki z bocznymi kaplicami. Przejście przez Hradczany na Malą Stranę. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania w sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus.  Po Mszy św. przejście mostem Karola i zwiedzanie miasta: Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta, Kościół św. Mikołaja w Rynku Staromiejskim, zegar Orloj. Przejazd w kierunku Niemiec (okolice Norymbergi). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i 1 nocleg. 


DZIEŃ 2 (02.08, czwartek): Po śniadaniu przejazd ARS. Nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Zakwaterowanie w hotelu lub domu pielgrzyma. Obiadokolacja i 2 nocleg.

 
DZIEŃ 3 (03.08, piątek): Śniadanie. Udział we Mszy św. w sanktuarium. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. 3 nocleg.

 

DZIEŃ 4 (04.08, sobota): Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Udział we Mszy św. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego, w którym znajduje się chrzcielnica, gdzie została ochrzczona św. Barnadeta, Cachot – piwniczna izba, w której mieszkała rodzina Soubirous). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych (Procesja Eucharystyczna, udział w Drodze Krzyżowej, modlitwa przy Grocie Massabielle). Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 4 nocleg.

 

DZIEŃ 5 (05.08, niedziela): Śniadanie. Udział we mszy św. międzynarodowej. Całodniowy pobyt w LOURDES. Czas wolny na odpoczynek, indywidualną modlitwę, kąpiel w basenach, do których doprowadzana jest woda z Cudownego Źródła. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 5 nocleg.

 

DZIEŃ 6 (06.08, poniedziałek): Wczesne śniadanie. Przejazd do Prowansji, do AVIGNON – miasta o bogatej historii otoczonego murem obronnym, W XIV wieku papieże przenieśli się tutaj z Rzymu na życzenie króla Filipa IV Pięknego. Awinion był  ośrodkiem religii przez prawie 70 lat. Do dnia dzisiejszego istnieje przepiękny pałac Palais des Papes. Turyści podziwiają zaciszne krużganki, korytarze, komnaty. W programie również: Katedra Notre Dame, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Udział we Mszy św. Czas wolny na zakup regionalnych produktów: olejki zapachowe, naturalne mydełka, kosmetyki na bazie lawendy, wyroby z porcelany. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i 6 nocleg.

 

DZIEŃ 7 (07.08, wtorek): Po śniadaniu przejazd do LA SALETTE. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani – Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Czas wolny na odpoczynek i prywatną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków (ok. 1800 m.n.p.m.). W Udział we Mszy św. godzinach popołudniowych przejazd w okolice Genewy na kolację i 7 nocleg.

 

DZIEŃ 8 (08.08, środa): Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN. Pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym "Szwajcarską Częstochową". Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, w którym znajduje się kaplica zbudowana z czarnego marmuru na miejscu poprzedniej skromnej kapliczki. W jej wnętrzu znajduje się figurka Czarnej Madonny, do której co roku przyjeżdża wiele tysięcy pielgrzymów. Figurka Czarnej Madonny pochodzi z XV wieku, wykonana została z drzewa gruszowego i swój kolor zawdzięcza sadzom i dymowi ze świec. Gdy w XIX wieku została poddana renowacji i oczyszczono ją, wierni przeżyli szok, gdy zobaczyli oryginalne kolory figurki. Dlatego bardzo szybko twarz i ręce zostały pokryte czarną farbą. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącym wizerunkiem. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Nocny przejazd w kierunku kraju.

 

DZIEŃ 9 (09.08, czwartek): Przyjazd do Wodzisławia wczesnym popołudniem. Pożegnanie grupy. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Cena: 2350 zł/ os.

 

 

Cena obejmuje:

- ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelach 2*/3*  Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;

- TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, dvd, wc);

- WYŻYWIENIE 2x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;

- OPIEKĘ PILOTA na całej trasie;

- OPIEKĘ KAPŁANA;

- REZERWACJE MSZY ŚW.;

- UBEZPIECZENIE: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 10000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy SIGNAL IDUNA;

- PAKIET PIELGRZYMA: śpiewnik, chusta;

- SKŁADKĘ na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Uwagi:

- program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.

- codziennie planowana jest Msza Św.

- na realizację programu (bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki) należy przygotować ok.45 - 50 €

- cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.

 

Przelewy dokonujemy na adres:

Biuro Podróży „Vero Travel” Beata Wilk

ul. Krakowska 37, 45 – 075 Opole

konto bankowe BZ WBK SA  51 1090 2590 0000 0001 2303 7371

tytułem: pielgrzymka do Lourdes, grupa z Wodzisławia, w terminie 1-9.08.2018

przy zapisie wpłacamy 350 zł/os. 
© 2006-2018 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 10:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 12:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)