Oaza Rodzin : Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2020-02-26

Środa Popielcowa

Razem z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Akt pokuty, którym zwykle rozpoczynamy Mszę Świętą, będzie dzisiaj związany z obrzędem posypania popiołem.monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu


Oaza Rodzin

Domowy Kościół to gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie. Założycielem Domowego Kościoła (DK) jest sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921 – 1987). Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 roku odbyła się pierwsza OAZA RODZIN, która zapoczątkowała rozwój ruchu.

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne,  pragnące wzajemnie się wspomagać w dążeniu do budowania w swoich rodzinach "Domowego Kościoła"- polegającego na wspólnym dążeniu małżonków do autentycznego chrześcijaństwa całej rodziny, wspólnym dążeniu do Boga, do świętości.

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie działa przy naszej parafi od roku 1988. Aktualnie wspólnotę DK tworzą trzy Kręgi, w skład których wchodzi 14 par małżeńskich. Spotkania Kręgu, na których obecny jest kapłan, odbywają się raz w miesiącu. Ponatdo uczestniczymy raz w miesiącu we wspólnotowej Eucharystii. W formacji małżeństw ważne są rekolekcje.
Modlitwa za wstawiennictwem Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego: http://blachnicki.oaza.pl/modlitwa/
D
omowy Kościół w Archidiecezji Katowickiej: http://www.katowice.oaza.pl/wp/dk/


Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa.

  

 

 
© 2006-2020 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Stały konfesjonał   w piątki od 9:00 do 15:00 (oraz 15 min. przed każdą Mszą Św.)