Dzieci Maryi : Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2021-08-06

Święto Przemienienia Pańskiegomonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Dzieci Maryi

„O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”
To zdanie umieszczone jest na medaliku Niepokalanej.

 

Kim jest Niepokalana?

Jest szczytem doskonałości stworzenia, jest jako jedyna –nieskażona grzechem pierworodnym, jest Matką Bożą. I właśnie Ona jest wzorem do naśladowanie, drogowskazem, który pokazuje nam jak żyć. Jest Matką –a my jej dziećmi. Jest naszą patronką. 

 

Wspólnota Dzieci Maryi istnieje w naszej parafii już ponad 10 lat. Do grupy tej należą chłopcy i dziewczęta w różnym wieku. Grupa liczy około 30 osób, a jej opiekunem jest S. Stefania. Znakiem zewnętrznym przynależności do tej grupy jest noszenie cudownego medalika. Celem naszej wspólnoty jest głębsze poznanie i pokochanie Maryi, upodabnianie się i naśladowanie tej, która jest wzorem i świadectwem wiary, miłości oraz doskonałego zjednoczenia z Chrystusem..

Na spotkaniach modlimy się czcząc Maryję. Poza modlitwą gramy, śpiewamy i bawimy się. Jesteśmy także podzieleni na mniejsze grupy, w których nasze animatorki uczą nas, jak naśladować Maryję, naszą Matkę, w codziennym życiu. Każde spotkanie ma swój określony temat, a my staramy się go pogłębić oraz zrozumieć.


W czasie Adwentu uświetniamy poranną Mszę św., zwaną roratami, swoim śpiewem.

Swoje patronalne święto obchodzimy 8 grudnia – jest to Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nowi uczestnicy są przyjmowani do naszej wspólnoty, a pozostali odnawiają swoją przynależność do Maryi poprzez „ Akt oddania się Matce Bożej.”. Każdy członek grupy otrzymuje cudowny medalik zawieszony na kolorowej wstążeczce. Kolor zależy od okresu przebywania w naszej wspólnocie.

Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830r. w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy ulicy du Bac. W sobotę 27 listopada Niepokalana objawiła się Siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru. Święta usłyszała słowa: „Postaraj się o wybicie Medalika na ten wzór. Wszystkie osoby, które będą go nosić, otrzymają wiele łask.”

Wszystkich, którzy pragną bliżej poznać Maryję, zapraszamy na cotygodniowe spotkania, które odbywają się w soboty o godzinie 9:00 w Domu Parafialnym.

 

Wspólnota Dzieci Maryi w Archidiecezji Katowickiej: http://www.dziecimaryi.pl
Cudowny Medalik: http://www.marypages.com/Paris1830Polish.htm
© 2006-2021 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 8:00, 10:00, 11:30, 17:30, 20:00
w tygodniu - 8:00, 18:00
     
Nr konta bankowego   67 8436 0003 0101 0407 5806 0002 (Bank Spółdzielczy)