Siostry Boromeuszki : Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu ŚląskimParafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim
 

intencje mszalne

ogłoszenia duszpasterskie


Kalendarium :

Najbliższe : 2022-11-30

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁAmonstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Siostry Boromeuszki

Święto patronalne Sióstr Miłosierdzia
św. Karola Boromeusza - 4 listopada
 

„NIECH ŚWIADECTWO TAK WIELKIEGO PASTERZA
NIE PÓJDZIE W ZAPOMNIENIE,
ALE NIECH BĘDZIE PRZECHOWYWANE
JAKO CENNE DOBRO W CAŁYM KOŚCIELE”

Jan Paweł II

     Żył kiedyś człowiek, który – jak Ty – chciał być szczęśliwy. Wiedział, że życie ma tylko jedno i nie może go zmarnować. Wiedział, że tylko to jedno życie jest dla niego okazją, by zdobyć szczęście. Cóż z tego, że urodził się w bogatej rodzinie, skoro byt cherlawy, niski, brzydki, ze zbyt dużym nosem... a na dodatek jeszcze się jąkał. Pech? Przypadek? Nie! Szansa, by pokazać światu, że nie na tym polega szczęście. Pokochał ludzi, lecz owocem jego miłości nie były rzewne serenady śpiewane przy księżycu, ani romantyczne poematy. On rozdawał to, co posiadał, karmił nędzarzy, kobietom z ulicy pomagał wrócić do normalnego życia, troszczył się o chorych, nawet o zadżumionych, choć wiedział czym to grozi... A gdy już nie miał niczego, oddał własną kołdrę i nie wzdychał, że sam zmarznie w nocy. W jego czasach, podobnie jak dziś, wielu kręciło głowami nad losem Kościoła i biadało, że nieautentyczny, że potrzebuje reformy. On nie czekał, aż zrobią to inni: po prostu kochał. Gdy umierał miał zaledwie 47 lat, ale był szczęśliwy, bo nie zmarnował Bożego daru – swego jedynego życia. Pytasz o jego imię? – Karol, Karol Boromeusz.
     Dziwnym zrządzeniem Bożej Opatrzności ten właśnie święty stał się Patronem Zgromadzenia, którego członkinie – idąc za Chrystusem – naśladują Jego czystość, ubóstwo i posłuszeństwo, ale przede wszystkim Jego miłosierdzie. Od samych początków po dzień dzisiejszy staramy się docierać z miłosierną miłością do tych, którzy jej potrzebują. Naszą posługą obejmujemy chorych i starszych w domach opieki i szpitalach; służymy dzieciom i młodzieży w ośrodkach wychowawczych i dla niepełnosprawnych, w przedszkolach, ochronkach, w katechizacji, w pracy parafialnej i na misjach w Zambii.
     Sięgając do początków Zgromadzenia pragniemy dalej realizować nasz charyzmat – kontemplację i miłosierdzie służąc Bogu i ubogim naszych czasów.
Siostry Boromeuszki

Wezwane przez Boga do służby w Kościele, Siostry Miłosierdzia św. Karola Boromeusza pełnią apostolstwo miłości przez całe swoje życie zakonne. Miłość tę wyrażają w pokornej i wielkodusznej posłudze wobec bliźnich,
zwłaszcza cierpiących i ubogich… Dzieła miłosierdzia właściwe dla Zgromadzenia realizują poprzez pracę pielęgniarską, opiekuńczą, wychowawczą, katechetyczną, parafialną, na misjach i inne… Przez pełnienie miłosierdzia apostołują wspólnie w swoim środowisku. Serdecznie dziękujemy za pamięć, życzenia a przede wszystkim za dar modlitwy.

 

W naszej Parafii aktualnie mieszkają cztery Siostry Boromeuszki:

  • s. Stefania - katechetka i przełożona
  • s. Reginalda - emerytka
  • s. Julianna - emerytka
  • s. Klotylda - emerytka© 2006-2022 Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Kościelna 1
44-300 Wodzisław Śląski
tel./fax 32 455 35 71, e-mail: kancelaria@wnmp.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
  Kancelaria Parafialna   Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 12:00
Czwartek - od 15:00 do 18:00
       
Msze Święte   w niedziele - 8:00, 10:00, 11:30, 13:00, 17:30
w tygodniu - 7:00, 18:00
w piątki - dodatkowo o 16:30 (msza św. szkolna)
     
Nr konta bankowego   67 8436 0003 0101 0407 5806 0002 (Bank Spółdzielczy)